OLDTIMER HAKSELDAG ESPELO - 2019 I
Door Niels in Agrifoto Foto's, vrijdag 6 september 2019 10:00
Op de eerste dag van de herfst was het weer zover: Oldtimer Hakseldag Espelo in Holten. Dit tweejaarlijks evenement kan gezien worden als de grondlegger van alle hakseldemonstraties die we kennen. Ook deze editie was weer de moeite waard.
De eerste ronde en het doorsteken wordt altijd gedaan met een brede(re) machine, zodat er ruimte is voor de trekkers. De rest van het perceel wordt zoveel mogelijk met 1-rijers gedaan omdat het stuk niet zo groot is. Zo is er maximaal hakselplezier.
De gemiste stengels worden netjes met het kapmes afgehakt en meegehakseld. Daar had je vroeger tenminste nog tijd voor.
De eer was aan deze mooie New Holland 1880 met een Veenhuis silagewagen erachter.
Deze combinatie is van hakselclub De Olde Schotman uit Halle.
Ford 4000 met een van de vele Schuitemaker UTW 440 silagewagens die meereden.
Vervolgens is het de eer aan een Ford 5000 met NH 708 hakselaar en Schuitemaker wagen.
Massey Ferguson 152 met PZ Zweegers MH 80 hakselaar en Schuitemaker wagen.
International 1246 met PZ MH 160 hakselaar.
Even de pijp verstellen ging vroeger nog niet zo eenvoudig.
Niet alleen de chauffeur rookt maar ook de trekker. Een MF 165 met Landsberg hakselaar en Schuitemaker wagen.
Gevolgd door een John Deere 2120 met Mengele hakselaar en Fristein wagen.
Ook deze Ford 7000 met 2-rijïge JD hakselaar en Schuitemaker UTW 440 moet even roken.
Een iets kleinere Ford 5600 met Krone hakselaar en Schuitemaker wagen.
Deze hakselaar knipt de stengels af, laat ze vallen en trekt ze dan pas naar binnen.
JD 3020 Diesel met 1-rijïge JD hakselaar en Schuitemaker wagen.
De 1046 heeft inmiddels een rondje gedaan.
Same Atlanta 45 met Schuitemaker wagen.
Uit Noord Amerika overgekomen: Deze International Farmall 1026 Hydro met Gehl 400 hakselaar en JD 112 forage box.

Gewoon genieten!
MF 152 met Kemper Mais-Wolf en Schuitemaker wagen.
Steyr 658 met PZ MH 80 S hakselaar en Schuitemaker UTW 440.

En tot slot, als combinatie nummer 13, deze Fendt Farmer 102S Turbomatik met een Hesston 7020 hakselaar en Schuitemaker UTW 440.
Same Falcon met Fristein wagen.
Op de kuil als altijd deze JD 4020 met schuif.
Zetor 3511 met Schuitemaker wagen.


IH 533 met de JD wagen.


Tot slot een Renault 89 met Schuitemaker wagen in nevelen gehuld. Of rookwolken in dit geval. Meer in deel 2.
Meer video's op het Agrifoto Youtube Kanaal
REACTIES
prachtige serie.
alleen die new holland 1880 is niet van hakselploeg 3.
maar van hakselclub de olde schotman uit halle.
deze hakselaar is speciaal voor dit evenement naar splo afgereisd.
deze hakselaar is in het bezit van een vriendengroep die hier elk jaar nog een aantal hectares mais mee hakselen voor een melkveehouder.
ook zijn hun tevens de organisatie van het oltimerhakselen in de halle-heide wat volgend jaar weer plaats vind.
alleen die new holland 1880 is niet van hakselploeg 3.
maar van hakselclub de olde schotman uit halle.
deze hakselaar is speciaal voor dit evenement naar splo afgereisd.
deze hakselaar is in het bezit van een vriendengroep die hier elk jaar nog een aantal hectares mais mee hakselen voor een melkveehouder.
ook zijn hun tevens de organisatie van het oltimerhakselen in de halle-heide wat volgend jaar weer plaats vind.
Bedankt voor de verbetering Maik! Ik heb het aangepast.
VOEG EEN REACTIE TOE
U dient ingelogd te zijn om te kunnen reageren. Vul hieronder uw gebruikersnaamen wachtwoord in of registreer u als lid op Agrifoto.