Aan het laden
De pagina wordt geladen, je wordt zo doorgestuurd.
Foto's bestellen
Je hebt zojuist een foto toegevoegd aan je winkelmandje. Je kunt deze nu bestellen of nog meer foto's toevoegen.
Resultaat 1 van 4 getoond
Foto's uit de oude doos van: Erik-Jan Rampen
Zaterdag 22 februari 2014 Delen
Voor deze fotoserie met oude foto's gaan we naar Flevoland toe. Erik-Jan vond verschillende oude foto's van de aanleg van deze polder. Zo zien we Caterpillar rupstrekkers in actie in de kersverse Noordoostpolder en hoe daar tijdens de eerste jaren werd geboerd door de grootouders van Erik-Jan.
.jpg)
De pontonbrug bij Ramspol in 1942.
.jpg)
Kamp Ramspol.
.jpg)
Sloten graven met de hand.
.jpg)
Twee Caterpillar D4 5T rupstrekkers aan het ploegen in de nieuwe polder. Bij beide hangen er twee getrokken Rud Sack? ploegen achter.
.jpg)
Bij gebrek aan brandstof werden tijdens de oorlog houtgasgeneratoren op de trekkers gebouwd. Hier op 3 Famo rupstrekkers van 40 pk.
.jpg)
Zaaien met de hand en een zogenaamde zaaiviool.
.jpg)
Caterpillar RD6 trekker.
.jpg)
Caterpillar Twenty Two met een maaibinder.
.jpg)
Maaien van een afwateringsgreppel.
_ig0l9aSNEB.jpg)
_NpvyFMEuvK.jpg)
_NpvyFMEuvK.jpg)
Neergestortte Boeing B-17 bommemwerker 'Dinah Might' in de NOP. Meer over het vliegtuig kun je hier lezen.
.jpg)
Lanz Bulldog met een aardappelvoorraadrooier in de NOP.
.jpg)
Hanomag met een Amac D2 aardappelrooier en Massey Ferguson 185 met een Breston enkelas kipper.
.jpg)
Deze foto's zijn in Oostelijk Flevoland genomen.
Advertentie
Reacties
Blijft wel mooi idd, dat rooien van 20 - 30 - 40 jaar terug.