Aan het laden
De pagina wordt geladen, je wordt zo doorgestuurd.
Foto's bestellen
Je hebt zojuist een foto toegevoegd aan je winkelmandje. Je kunt deze nu bestellen of nog meer foto's toevoegen.
Resultaat 1 van 4 getoond
Foto's van Niels van der Boom - 20-4 I
Dinsdag 14 mei 2019 Delen
Eén fotoreportage gemaakt op 1 perceel. Dat is in deze serie mogelijk want er werden 5 verschillende bewerkingen tegelijk uitgevoerd. We zien Profytodsd Loonwerk en firma Veco bezig om een perceel klaar te maken voor en in te zaaien met zilveruien.
's Ochtends vroeg in de Noordoostpolder. Het beregenen gaat 24 uur per dag door. Op de dam staat een Valtra N3 met waterpomp om de kavelsloot vol te pompen.
Fiat 80-serie DT met waterpomp.
Twee AP Faber beregeningshaspels gooien de tulpen nat.
Op de kavel ernaast wordt bouwland beregend.
Met eveneens een AP Faber 3-assige beregeningshaspel van Veco uit Creil.
Het land wordt beregend zodat de grond voldoende fijn is te maken. Ook is het zaaibed zo mooi vochtig voor het zaaien.
Het is direct een drukte van belang op het land om de vochtige grond te bewerken.
Na het zaaiklaar leggen wordt APP vloeibare fosfaat gespoten door Profytodsd met 1 van hun Agrifac Condor machines.
Een John Deere 6430 van Veco komt het haspel ophalen.

Naast vloeibare fosfaatmeststof is Veco bezig om stikstof in korrelkunstmest vorm te strooien.
Dit doet een JD 6125R met Amazone ZA-M 3600 Ultra strooier.
Het land wordt vervolgens klaargelegd met de trikes. Hier de eerste omgebouwde Valtra N174 met zelfbouw zaaibedbereider. De 3 zaaibedbereiders voorop zijn gebouwd door Ruud Borgijink Technische Dienstverlening.
Deze trekker werd vorig jaar door het bedrijf omgebouwd.
De tweede omgebouwde Valtra N174. Deze zagen we al in een eerdere fotoserie bezig.

Voor de foto wordt er even achter elkaar aan gereden. In het werk is dat niet heel praktisch omdat je continue op elkaar moet letten en wachten.


Nog meer tulpenpracht op de achtergrond.

Alle combinaties tegelijk op de foto.



Tot slot worden door Veco de zilveruien gezaaid.

Dit gebeurde door een andere JD 6125R van het bedrijf. Deze is uitgerust met een neuswiel, Lely rotorkopeg en Hassia/zelfbouw zaaimachine.







Meer video's op het Agrifoto Youtube Kanaal
Advertentie
Reacties