Aan het laden
De pagina wordt geladen, je wordt zo doorgestuurd.
Foto's bestellen
Je hebt zojuist een foto toegevoegd aan je winkelmandje. Je kunt deze nu bestellen of nog meer foto's toevoegen.
Resultaat 1 van 4 getoond
Gastfoto's van Jans Eising II
Dinsdag 13 augustus 2019 Delen
We vervolgen Jans' reis in de Duitse deelstaat Brandenburg met deze zomerserie. Naast de tarweoogst wordt met klassiek DDR-materiaal stro geperst. Zo doorkruisen we de grens met Polen en zien we daar ook oogstwerk, voor we terug in NL zijn.

Fendt 828 Vario S4 met 2 Conow HW 180 V 9 4-wielige aanhangers. De opvolger van de legendarische DDR HW 80 wagen, die decennialang heel Oost-Duitsland vervoerde.

Eén van de 3 Massey Ferguson Cerea 7278 combines die Jans in de Brandenburger tarwe fotografeerde.








Vers uit de fabriek in Polen deze New Holland TC5.80.


Eveneens in Polen gespot deze Case International Magnum 7210 met Montenegro 18/20 ton overlaadwagen.

Terug in Brandenburg fotografeerde hij deze klassieke DDR combinatie. Een Fortschritt ZT300-D met Fortschritt K 454 B balenpers.


Een Fortschritt ZT 300-D met balenwagen rijdt ernaast.















Claas Lexion 560 met V750 maaibord koolzaad aan het dorsen.


Lossen bij een Unimog U2400 met 4-wielige aanhanger.




Deutz-Fahr Agrotron 7250 TTV Warrior met 2 4-wielige wagens.

Net als bij ons hebben de Duitsers ook geen rode diesel. Je kunt dus direct aan de pomp tanken. Achteraf krijgen de bedrijven een extra belastingvoordeel via een complexe terugvraag.

Terug in Nederland deze Claas Xerion 3800 Trac VC met een wegbermfrees van Schuring & Zn uit Nieuwediep.


Een glimmende John Deere 1188 SII Hydro/4 aan het zomergerst dorsen.





Advertentie
Reacties