Aan het laden
De pagina wordt geladen, je wordt zo doorgestuurd.
Foto's bestellen
Je hebt zojuist een foto toegevoegd aan je winkelmandje. Je kunt deze nu bestellen of nog meer foto's toevoegen.
Resultaat 1 van 4 getoond
Foto's van Niels van der Boom - 10 & 12-9
Donderdag 23 oktober 2025 Delen
Deze laatste Oostenrijkse fotoserie staat in het teken van de nationale trekkertrots in het land: Steyr. We bezoeken de fabriek in Sankt Valentin, waar tegenwoordig ook rood en blauw van de band rollen. Maar, om het in actie te zien blijft toch het mooist.
Bij CNH in Sankt Valentin worden al lang niet meer louter Steyr trekkers gebouwd. Ook Case IH en New Holland komen hier vandaan.
In de showroom een Case IH Optum 300 AFS Connect CVXDrive, Steyr Terrus 6300 CVT en New Holland T7.340 HD Blue Power.
Hier worden de grotere Steyr modellen gebouwd en daarnaast de zware zescilinder CNH trekkers: Optum en T7/(HD).
Even gluren op het fabrieksterrein waar de nodige geproduceerde modellen gereed staan.
Opvallend weinig Steyr, wat gezien de verkoopaantallen niet zo gek is.
Een stukje historie in het forum.
De Steyr KL II 180, bij ons ook bekend als kikker, samen met het studiemodel van Steyr.
De International 553 werd in Neuss gebouwd.
Op de Agritechnica van 2019 liet Steyr dit studiemodel zien. Hij staat dus nu op de fabriek als showmodel.
Buiten stonden nog enkele trekkers opgesteld.
Een Steyr Terrus 6300 CVT, 6280 Absolut CVT en een T7.270 Blue Power.
NH T7.340 HD Blue Power, Puma 260 CVXDrive en Optum 340 AFS Connect CVXDrive.
Nu nog het zwaarste model dat Steyr bouwt: Terrus 6340 CVT. Op de Agritechnica lanceert het een 440 pk variant die Case IH inmiddels heeft aangekondigd. Op de fabriek waren er al enkele te zien, maar helaas mag daarbinnen niet gefotografeerd worden.
Deze fabriek, genaamd Nibelungenwerk, werd in 1942 door de Nazi's gebouwd als grootste tankfabriek van het Duitse rijk. In 1864 begonnen Josef en Franz Werndl een wapenfabriek in de nabijgelegen stad Steyr. Daar kwamen later ook fietsen bij. Tijdens de Eerste Wereldoorlog groeide de fabriek tot 14.000 werknemers. Na het einde van de oorlog mochten de Oostenrijkers geen wapens meer produceren, dus werd de focus verlegd op auto's en later vrachtwagens. In 1934 werd door een overname Steyr-Daimler-Puch gevormd.
Onder de denkmantel dat het een speelgoedfabriek betrof werden hier in de oorlogsjaren duizenden tanks gebouwd. Na de oorlog nam de staat de fabriek over en in 1957 kwam hij terug in handen van Steyr-Daimler Puch. Het bedrijf ging o.a. trekkers bouwen en gebruikte de nog aanwezige groene legerverf voor hun eerste trekkers. Vanaf 1974 was de volledige trekkerproductie hier gevestigd. In 1996 werd Steyr gekocht door de Case Corporation, dat 3 jaar met New Holland fuseerde en CNH Industrial vormde. De fabriek in Sankt Valentin werd verkocht aan automotive gigant Magna International, waar CNH het van huurt. Het Europese hoofdkwartier van CNH is hier ook gevestigd. In de fabriek werken nu zo'n 800 mensen en er kunnen op jaarbasis 10.000 trekkers worden gebouwd. De cabineproductie vindt nog plaats in de originele tankfabriek.
Je hoeft niet ver te zoeken om een Steyr in actie te vinden.
Hier wordt dagelijks vers gras gemaaid met een motormaaier en vervolgens opgeraapt voor een kleine kudde koeien.
Grappig detail is dat de Steyr trekkers in Oostenrijk een origineel plaatje hebben met gegevens van de eigenaar erop.
Twee stuks, goed gebruikt, bij deze boer.
Een 658 vervoert de motormaaier.
En een 8075 raap het gras op met een Krone TS-18 opraapwagen.
Deze foto's werden genomen in Neder-Oostenrijk, meer naar het oosten van het land.
In dit gebied, met veel arme zandgrond, worden veel kerstbomen gekweekt. Hier overigens christbomen genoemd.
Advertentie

Reacties
Er zijn nog geen reacties toegevoegd.