Aan het laden
De pagina wordt geladen, je wordt zo doorgestuurd.
Foto's bestellen
Je hebt zojuist een foto toegevoegd aan je winkelmandje. Je kunt deze nu bestellen of nog meer foto's toevoegen.
Resultaat 1 van 4 getoond
Foto's uit de oude doos van Landbouwmechanisatie - januari 1979
Vrijdag 02 januari 2026 Delen
Sinds 2019 publiceren we in de wintermaanden foto's uit het archief van vakblad Landbouwmechanisatie. Zo ook deze winter. We zijn aanbeland bij 1979 en het blad staat vol nieuws van de Smithfield Show, Eima en een demonstratie met freesmachines.
Begin december werd in Londen de jaarlijkse Smithfield Show gehouden. Ford heeft nu ook een zware kniktrekker: de FW-30, die door Steiger wordt gebouwd. De trekker heeft bijna 300 pk.
David Brown 996 met voorwielaandrijving van eigen fabricaat.
De Russell 3D is een speciale schoffeltrekker. Het is een herbeleving van de David Brown 2D die in 1961 uit productie is genomen. Hij wordt aangedreven door een 2-cilinder Lombardini luchtgekoelde motor en heeft een hydrostatische aandrijving. In beide achterwielen zit een hydromotor.
Deze Russische kniktrekker, de Belarus 1500, is in Engeland voor omgerekend 74.000 gulden te koop. Het is eigenlijk een Kharkov T-150K met V8 motor uit Oekraïne die in Nederland als Truckmaster wordt verkocht.
Ransomes kan nu ook een 5-schaar aanbouwwentelploeg leveren: de TSR 109A. Hier achter een Muir-Hill 121 Series II.
De automaat op de Massey Ferguson 30 zaaimachine zorgt ervoor dat elke derde gang 2 pijpen wordt afgesloten voor de vorming van spuitsporen. De T staat voor ‘tramlining’.
Opengewerkte afbeelding van de International maaidorser met axiaal dorsmechanisme. In de lengterichting liggende dorstrommel vervangt de normale dorstrommel en stroschudders.
De New Holland TR 70 maaidorser heeft 2 dorstrommels in de lengterichting van de machine. Het schijnt dat de machine al enkele jaren in Europa is beproefd. Voor Nederland is het belangrijk om te weten of de machine op graszaad kan dorsen.
De 965 maaidorser is het nieuwe vlaggenschip van John Deere. Hij heeft een 156x61cm dorstrommel.
Alle fabrikanten van oprolpersen leveren thans typen die smallere pakken maken. De Gehl 1400 wordt in Engeland door Vicon verkocht.
De Manitou Buggy is een laag gebouwde heftruck voor het werk in en rond gebouwen.
De Sambron J24S heeft in plaats van een hefmast een kraanarm.
De Harvestore torensilo met bovenlosser-verdeler met harkwielen.
e Bauer mestroerder wordt in de put geplaatst. Dit geschiedt met hulp van de hefinrichting en een handlier.
Sorteren met de Loctronic Teleselect geschiedt door de beschadigde aardappelen op een televisiescherm aan te wijzen.
In november werd in Bologna voor de tiende maal de EIMA gehouden. De grootte Carraro 98.4 met vierwielaandrijving en vlakke vloer had er zijn debuut. Er zijn 4 nieuwe types met vermogens van 48,5 tot 72 kW.
Een van de nieuwe types van Ebro, de 613, met een cabine met vlakke vloer. De trekker heeft een 6-cilinder motor met turbocompressor die 97,5 kW levert.
De H-6155 is het paradepaard van Hürlimann. Deze heeft een 6-cilinder watergekoelde motor met turbocompressor die 112 kW levert. De motor lijkt veel op die van Same, die luchtgekoeld is. De trekker heeft een Siac veiligheidscabine en 12 versnellingen voor- en 4 achteruit. Met de optionele kruipbak rijdt de trekker minimaal 200 m/u.
De nieuwe Gallignani pers heeft aan de buitenzijde van de opraper nog een zijwiel.
Opvallend was het grote aantal helmen met filterinstallatie. Met een afdichting op de schouders moet deze de drager beschermen tegen stof. Het filter zit op de rug. Een ventilator wordt door batterijen of de trekkeraccu aangedreven.
Een van de meertraps aftakaspompen van Rovatti.
Ook bij de kleine Sgorbati pers staat het zijwiel achter de opraper.
De Lynx pakkenwagen.
De Frandent rotorkopeg met een werkbreedte van 4 meter.
De voermengwagen van Mais is in verschillende grootten leverbaar.
Cosmoter bouw zowel 1- als 2-rijïg werkende greppelfrezen.
Deze Candi vorkheftruck kan ook hydraulisch worden aangedreven.
De grondbewerking is in beweging. Bij de hoofdgrondbewerking wordt ploegen soms vervangen in de herfst door diep cultiveren. Op 20 oktober werd daarom een demonstratie in Lelystad gehouden. Hier de Bomford Supeflow: een zware 3-balks cultivator.
De Cappon IDO met 4m werkbreedte.
De achterste rij tanden van de Ransomes Terratine was voorzien van brede ganzenvoeten.
Rumptstad met rol in plaats van steunwielen voor begrenzing van de werkdiepte achter een Same Buffalo.
De Vicon Rhino is een ruime 2-balks cultivator. Hier getoond achter een David Brown 1410.
Vicon schudeg met 4,50m werkbreedte achter een Zetor Crystal 8011.
Niemeyer TF 450 kanteleg met 4,5m werkbreedte achter een Massey Ferguson 1200 van de RIJP.
Carraro Gyrotiller kopeg met centrale diepteregeling achter een John Deere 3130.
Krone kopeg met tandenbeveiliging achter een MB Trac 1300.
Lely kopeg met een grote kooirol achter een John Deere 2130.
Lemken Zirkon kopeg met centrale diepteregeling achter een Deutz DX 85.
Maschio rotorkopeg achter een Schlüter trekker.
Rabewerk rotorkopeg met 4m werkbreedte achter een Fiat 1300 DT Super.
Rau Pegoraro rotorkopeg achter een Fendt Farmer 106S op kooiwielen.
Baselier 5 FLZ hakenfrees achter een Fiat 850 DT.
GLB-Westdijk hakenfrees achter een International 844-S.
Rumptstad hakenfrees achter een Same Buffalo.
Struik hakenfrees achter een IH 744.
Howard tandenfrees.
MB Trac 1300 met Justine tandenfrees die 2 draairichtingen op de freesas heeft.
Als de spenen en de omgeving goed met schoon water zijn gewassen volgt nadrogen met een schone papieren doek om de besmetting van melk met boterzuurbacteriën te voorkomen.
In de trekkertest deze maand een John Deere 1630 4WD. De trekker heeft een 3179 DL 01 4-cilinder motor die 41,6 kW levert.
Een van de nieuwe Mammoet mestzuigers die Boeke-Heesters in de arkt brengt en voorzien is van een Battioni-Pagan pomp van 6000l/min.
De Case 740 wiellader met een 1,5 kuubs bak. De shovel heeft 71 kW motorvermogen.
Een Case 1800 Uni-Loader wiellader met rupsbesturing.
Met de 5911 is de 9-serie van Zetor inmiddels compleet. Deze serie volgt de 7-serie op. Er is een verbeterde motor waarbij de kleppen, brandstofpomp en verbrandingskamer zijn aangepast. Alle trekkers hebben een veiligheidscabine met vlakke vloer. Importeur is Praneda te Papendrecht.
De Holder Cultitrac A60 die op de Tuin en Park Tentoonstelling in Utrecht is gepresenteerd. De trekker heeft een 3-cilinder watergekoelde dieselmotor die 36,5 kW levert. Naast een cabine is ook een veiligheidsbeugel leverbaar. Motrac uit Zutphen is importeur.
Machinefabriek Jansen en Heuning uit Groningen importeert de Walthambury afzakautomaten. Deze zijn geschikt voor aardappelen, uien, wortelen etc. en afkomstig uit Engeland.
De voerdoseerbak van Dijkstra uit St. Nicolaasga. Met de bak kan pulpbrok, aardappelvezels, bierbostel, snijmaïs of andere producten worden gevoerd.
Het GD-programma met hogedrukpompen en reinigers is uitgebreid met nieuwe type plunjerpompen. Hier een van de nieuwe hogedrukreinigers. Fabrikant is Gebr. Douven te Horst.
Op 17 november heeft Neelie Smit-Kroes, minister van verkeer & waterstaat, de nieuwe fabriek van Nooteboom Trailers geopend in Wijchen. Het bedrijf is al sinds 1881 actief voor de productie en levering van aanhangwagens. Er zijn 133 medewerkers.
In 1948 werden de eerste Zetor trekkers geïmporteerd uit Tsjechoslowakije. Dat is dit jaar dus 30 jaar geleden. De Crystal 16045 is het zwaarste type van dit merk. De Zetor-fabriek in Brünn (tegenwoordig Brno) werd in 1942 als vliegtuigmotorfabriek gestart. In 1944 werd de fabriek gebombardeerd en in 1946 nam de Brünner wapenfabriek de fabriek over, die na herstel textielmachines ging produceren. Constructeurs van Brünner waren aan het einde van de Tweede Wereldoorlog al begonnen met de ontwikkeling van een landbouwtrekker. In 1945 reed het prototype van de Zetor 25 en in 1946 startte de productie. In 1949 al werd de 10.000ste trekker geproduceerd. Tegenwoordig bouwt Zetor 41.000 trekkers per jaar. Zetor werd tot 1976 geïmporteerd door Indumij te Den Haag, waarna Praneda (kort voor Praha Nederland) dit overnam. Praneda is voor 99% Tsjechisch. Sinds 1948 zijn in Nederland 7.800 Zetor trekkers verkocht. Van de in 1948 geïmporteerde trekkers bleken nog 2 exemplaren aanwezig. Eén ervan in eigendom van de eerste eigenaar: Gebr. Reurink te Nieuw-Leusen.
De nieuwe showroom van Langco in Venhuizen. Het bedrijf bouwt sorteermachines voor aardappelen, uien, bloembollen, spruiten, wortelen en knolgewassen. De hoofdvestiging is gevestigd in Blokker.
De nieuwe Ford 8100 is binnenkort ook in Nederland verkrijgbaar. De trekker heeft een 6-cilinder motor die 74 kW levert. Optioneel zijn een kruipbak en ZF vierwielaandrijving. Naast de 8100 wordt nog een 132 kW trekker gelanceerd.
Op 1 januari 1979 is Sieberg 25 jaar importrice van Deutz trekkers. Dit werd feestelijk gevierd met muziek van het Cocktail-Trio, dat eveneens 25 jaar bestaat. Door het personeel werd een herinneringspaneel gepresenteerd, geschilderd door een van de medewerkers. Dit paneel toont o.a. het voormalig bedrijfspand in Amsterdam, van waaruit de vertegenwoordiging van Deutz startte. Daarna volgde de huidige vestiging in Ede. Ook de nieuwste DX-trekker mocht niet ontbreken.
Advertentie

Reacties
Er zijn nog geen reacties toegevoegd.