Resultaat 1 van 4 getoond

Foto's van Niels van der Boom - 14-5 I

Dinsdag 22 juni 2010

In deze fotoserie van 14 mei kijken we rond in de Hoeksche Waard en op Flakkee. Daar waren de akkerbouwers vooral erg druk met het spuiten van tarwe, uien, bollen en meer. Ook werd er kunstmest gestrooid op de bieten.

foto

Graszaad spuiten met een New Holland/Ford 6640 en Rau Ikarus A28 veldspuit met 24m brede spuitbomen van Krijn in 't Veld uit Zuid-Beijerland.

foto


foto


foto


foto

Wintertarwe spuiten met een JD 6610 en Dubex Mentor veldspuit met 39m bomen van akkerbouwbedrijf Noordzij uit Numansdorp.

foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto

Zaaiuien spuiten door een Deutz-Fahr Agrotron 150 en Dubex Mentor veldspuit met 39m bomen van akkerbouwbedrijf Klompe uit Mijnsherenland.

foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto

Wintertarwe spuiten met een Massey Ferguson 3075 en Douven veldspuit met 24m bomen van Pleun Steehouwer uit Klaaswaal.

foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto

Fendt Farmer 412 Vario met een Miedema Prestige 125 kipper en onderlosser.

foto


foto

Fendt Farmer 309C met een Lely Centerliner SL kunstmeststrooier.

foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto

New Holland TM 155 met onderlos trailer van Meijer uit Ooltgensplaat.

foto


foto

NH TM 120 met een Agrifac GNS5800 van akkerbouw- en loonbedrijf A.J.G van Rossum uit Ooltgensplaat.

foto


foto

MF 185 met een Dubex Model 8 veldspuit met 21m bomen.

foto


foto


foto


foto


foto


foto

Tulpenbollen spuiten door een JD 6400 met Vicon LS 3504 Dynamic II veldspuit met 36m? bomen van handelsonderneming Van Rossum uit Ooltgensplaat.

foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto

Valmet 6400 met een Dubex Nestor veldspuit met zelfbouw bomen.

foto


foto


foto


foto


foto


foto

JD 2850 met een Niemeyer RS 640 hark van loonbedrijf Nelisse uit Nieuwe-Tonge.

foto


foto
Advertentie

Reacties

HuibZ
22-06-2010 23:52 uur
Kan iemand mij nou eens vertellen waarom ze allemaal de bomen van de spuit zo hoog boven het gewas hebben hangen? met 110graden doppen is de minimum afstand 50cm boven de target. maar ze rijden allemaal met een meter boven het gewas uit, en het middel waait alle kanten op.
  • Reageer
  • Quote
limburger
23-06-2010 00:01 uur
Dat valt hier best mee Huib, als er weinig wind staat verdeelt het middel zich zo prima. met zulke lange bomen hoeft de boom ook maar even wat te bewegen of hij zit al in de grond als je hem op 50cm houdt. Daarbij komt ook nog dat je minder drift gevoelige doppen op de spuit kan zetten of luchtdruk ondersteuning.
  • Reageer
  • Quote
HuibZ
23-06-2010 01:07 uur
na 75cm boven de target is het middel vaak niet meer te sturen met wind, zit je binnen die grens dan heb je een stuk minder last.
Ik rij met onze Case zelfrijder, 16km per uur tijdens het spuiten met de bomen op rond de 70cm. Bomen zonder balanceer inrichting en het land is hier niet zo vlak als in NL, en ik raak het gewas amper.

en wij spuiten 95% van het loonspuiten met luchtmengdoppen waar je eigenlijk niet meer zonder kunt hier in het loonspuiten, omdat een hoop gewassen allemaal roundup resistent zijn.
  • Reageer
  • Quote
annes
23-06-2010 13:20 uur
Die met die 185 die heeft bij de spuitcurscus ook niet goed opgelet of hij is een beetje levens moe.
Dat kan dus echt niet meer in deze tijd zo onbeschemd spuiten,het blijven chemicalieen. :s
  • Reageer
  • Quote
basiedeere
23-06-2010 17:49 uur
vroeger dee iedereen da
  • Reageer
  • Quote
john6120
02-07-2010 22:58 uur
huibz als jij met 16 km/u overhet land rijd. mag ik dan vragen met welke dop en hoe veel liter je spuit.
ik zit namelijk met een 03 bij 9 km/u 200 l/ha op 6 a 7 bar.
  • Reageer
  • Quote

Vul hieronder je gegevens in om een reactie te plaatsen.

Door het plaatsen van deze reactie ga je akkoord met het opslaan van bovenstaande gegevens. Hieronder valt ook je IP-adres om eventueel misbruik tegen te gaan.