Aan het laden
De pagina wordt geladen, je wordt zo doorgestuurd.
Foto's bestellen
Je hebt zojuist een foto toegevoegd aan je winkelmandje. Je kunt deze nu bestellen of nog meer foto's toevoegen.
Resultaat 1 van 4 getoond
Foto's van Niels van der Boom - 7-3
Woensdag 11 maart 2015 Delen
Zaterdag 7 maart gaat misschien wel in de boeken als de eerste lentedag van 2015. Een goede temperatuur, zonnetje en wind erbij. Ondanks dat was er weinig actie te beleven. Stilte voor de storm. We zien - in de NOP - hoe wordt bemest met de sleepslang en geploegd.
Scania 144L 530 met ZVVZ Machinery tankoplegger van loonbedrijf Aarnink & Ooms uit Emmeloord.
Hier wordt digestaat uit een biogasinstallatie aangevoerd.
New Holland T7040 (huurtrekker van dealer Rotink uit Emmeloord) met een Agrometer slangenhaspel en Tjalma TP 310 mestpomp.
Dit is een leentrekker. De eigen nieuwe trekker van het bedrijf stond nog bij de dealer.
De Buitenhuis mestcontainer is nieuw dit seizoen en heeft een inhoud van 80m³. Hij is speciaal in de New Holland Blue Power kleuren gespoten voor de nieuwe pomptrekker.
De digestaat is flink dunner dan varkensdrijfmest. Hierdoor kan een capaciteit van 250m³/uur worden gehaald. Per hectare wordt 35m³ uitgereden en de bemester rijdt 5,5km/u.
Pompchauffeur overbodig. De bemester kan zelf in- en uitschakelen.
Nog een Scania 124L 420 erbij.
Een flink blok grasland wordt bemest.
Bemest wordt er door een NH T7.220 Blue Power met NH voorlader, Schouten slangenhaspel en een Tjalma/Agrometer Hydradisc 12m sleepslangbemester.
Het voordeel van de voorlader is dat het je een dubbel haspel scheelt, het gewicht meer naar achteren komt en je de voorlader uiteraard ook nog voor ander werk kan gebruiken later in het seizoen.
Meer video's op het Agrifoto Youtube Kanaal
In Luttelgeest werd nog een perceel geploegd.
Door een Massey Ferguson 6465 Dynahsift met Vogel & Noot ©Plus XM950 Vario vier schaar ploeg.
Mooi recht met behulp van de GPS.
De kavel is 900m lang. De trekker rijdt in 15min een rondje.
Advertentie
Reacties
Dat zijn ze niet. Een slang klapte de dag ervoor los en die sloeg het dak aan stukken. Toen heeft de dealer razendsnel een ander dak gemonteerd zodat die dag wel bemest kon worden. Zit nu weer een dak in kleur op!
Arjan: Klopt, maar een dubbel haspel zit verder naar voren. Dat weegt iets minder maar werkt weer nadelig. Het idee was dat het gewicht hier op het midden van de trekker komt te liggen of op de achterwielen. Zo ik het begreep wordt de constructie nog aangepast zodat het haspeltje verder naar de cabine toe komt wat het gewicht beter moet verdelen.
Nieuwe trekker van hun is ietsje zwaarder.