Aan het laden
De pagina wordt geladen, je wordt zo doorgestuurd.
Foto's bestellen
Je hebt zojuist een foto toegevoegd aan je winkelmandje. Je kunt deze nu bestellen of nog meer foto's toevoegen.
Resultaat 1 van 4 getoond
Foto's van Niels van der Boom - 2-7
Zaterdag 06 augustus 2016 Delen
Eind juni en begin juli ging het rooien van de tulpenbollen in Flevoland zeer moeizaam van start. De vele regen bemoeilijkte het werk. In deze fotoserie zien we twee rooicombinaties met in totaal 4 John Deere trekkers van D.J Visser Bloemen in actie.
De eerste rooicombinatie is een John Deere 6150R met Vlaming 1.80m dubbelnet tulpenrooimachine van D.J Visser Bloemen uit Bovenkarspel.
Net als bijna alle rooiers in Flevoland ook hier een (dubbel)nettenrooier voor 1.80m bedden.
.jpg)
De rooier kan ook met een afvoer worden uitgerust maar hier gaan ze direct in kisten en dan op transport met de vrachtwagen naar Noord-Holland om gedroogd te worden. De machine is daarom met een kistenkantelaar uitgerust.
Op de kopakker is ook goed te zien dat het nat is.
Een rol met net wordt afgeworpen. Hier komt geen handwerk meer aan te pas.
Nieuwe JD 6130R met 643R voorlader en hefmast.
.jpg)
.jpg)
De kisten worden al rijdend op de rooier gezet. Een kundig klusje.
.jpg)
De volgende bui is alweer in aantocht. De bollen zijn dit jaar uitzonderlijk groen door het groeiseizoen. Onder de grond gaat de afrijping wel door. Worden ze aangetast door nat weer, dan treed 'zuur' op. de bol rot en produceert geen bloem. Hij is dan waardeloos.
Rooicombinatie nummer twee van hetzelfde bedrijf.
Hier een JD 6130R (ouder type) met eveneens een Vlaming nettenrooier.
.jpg)
JD 6430 met 633 voorlader en Faber hefmast.
Is de kist vol dan wordt hij met een beetje hulp afgezet. De vulband dient dan als buffer.
Het net wordt vrijgegraven en de twee netten gesplitst zodat de bollen eruit kunnen.
.jpg)
.jpg)
Advertentie
Reacties
Lompe orgels die Vlaming rooiers
Die ene lijkt wel een hydraulisch aangedreven vijzel te hebben, dat heb ik nog niet eerder gezien bij een nettenrooier.