Aan het laden
De pagina wordt geladen, je wordt zo doorgestuurd.
Foto's bestellen
Je hebt zojuist een foto toegevoegd aan je winkelmandje. Je kunt deze nu bestellen of nog meer foto's toevoegen.
Resultaat 1 van 4 getoond
Gastfoto's van Erik Koolhof - 8-8
Dinsdag 23 augustus 2016 Delen
Door het wisselvallige weer was er twee weken terug niet veel te beleven. Op maandag 8 augustus was het voor het graan nog wel droog genoeg. Erik fotografeerde nog een combine aan het werk en ook het stro persen ging op de gevoelige plaat.
Claas Ares 696 RZ met een demo Hofstede schijveneg van akkerbouwbedrijf Vlaming uit Nagele.
Claas Dominator 108 SL Maxi van Arjan Doggen uit Nagele.
MB Trac 900 Turbo met Bijlsma Hercules 1400 kipper van akkerbouwbedrijf Rademaker uit Nagele.
Ook werd getracht het stro droog binnen te krijgen.
Hier met twee Fendt trekkers.
Het persen gebeurde door een Fendt 822 Vario met New Holland BB9060 CropCutter grootpakpers van loonwerker René Visser uit Biddinghuizen.
Erachter hangt een nieuwe Parkland balenverzamelwagen.
Twee strozwaden werden bij elkaar geharkt door deze Fendt Farmer 410 Vario met Claas Liner hark van Maverick Stables (Vogelaar) uit Lelystad.
Het voordeel van de verzamelwagen is dat vijf balen mee naar de kopakker worden genomen en daar gelost. De verreiker en wagen hoeft het land niet langer in en kan ze veel sneller opladen. Het scheelt ook veel sporen.
Advertentie
Reacties
Heeft die balenverzamelwagen ook een beetje knappe banden dan? Met 5 pakken erop zal het wel pittig trekken in een zachte stoppel. Ik vind het een mooi systeem om de balen mee te nemen naar het kopeind, hier heeft een loonwerker ook eek paar karren die pakken op elkaar stapelen en dan afzetten maar ik heb ze dit jaar er niet mee zien rijden.