Aan het laden
De pagina wordt geladen, je wordt zo doorgestuurd.
Foto's bestellen
Je hebt zojuist een foto toegevoegd aan je winkelmandje. Je kunt deze nu bestellen of nog meer foto's toevoegen.
Resultaat 1 van 4 getoond
Foto's van Niels van der Boom - 23-11 II
Maandag 22 januari 2018 Delen
Na het rooien van de suikerbieten zien we, eveneens in de Noordoostpolder, hoe er gladiolen bollen worden gerooid door loonbedrijf Van Dun. Terwijl de zon zakt zien we een aangepaste Ploeger aardappelrooier aan het werk.
Eerst nog het vervolg van het suikerbieten rooien.
Hier is loonbedrijf De Rijke uit Nagele bezig met hun Vervaet 17-T.
New Holland 8160 met Beco Super 1200 kipper van akkerbouwer René Brasser uit Marknesse.




Niet veel verderop was loonbedrijf Van Dun gladiolen aan het rooien.
De bedden worden eerst afgeslagen door een Claas Arion 430 met Keulmac loofklapper en afslagapparaat.
Nadat de bollen aan de maat zijn worden de planten geklepeld.
Vervolgens wordt er gerooid door een aangepaste Ploeger AR-3W wagenrooier. Onder de afvoer een Valtra N143 met Areco S-Line L700 kipper van akkerbouw- en bloembollenbedrijf Mts. W en J Schutte. Hiervoor werden ook de gladiolen gerooid.
De machine is een bijzonder exemplaar. Het gaat om de eerste wagenrooier van dit type die Ploeger heeft gebouwd. De 3 slaat op 3 rijen, omdat deze rooier eerst in Engeland heeft gerooid. Daar worden 3 bedden van 90cm geoogst. De machine is terug naar Nederland gehaald en verkocht aan Van Dun, die meerdere van deze rooiers inzet naast enkele bunkermachines.
Een tweede Valtra N143 met Areco S-Line L700 kipper. De zeefgrond wordt direct teruggebracht.
Van boven is goed te zien dat de machine is aangepast om o.a tulpen en gladiolen te rooien. Zo zitten er vijzels en een rondsel in.
Advertentie
Reacties