FOTO'S UIT DE OUDE DOOS VAN: GERRIT KLAASSE BOS II
Door Niels in Ingekomen Foto's, zaterdag 4 februari 2017 19:00
In de vorige prachtige oude serie van Gerrit Klaasse Bos zagen we loonbedrijf Onno Bakker uit Dronten. In deze tweede serie gaat het verder met de loonwerkerscarrière bij Gerrit, via loonbedrijf Agriser en AGR Dronten. Vele prachtige combinaties passeren de revue.

De loods waar loonbedrijf Agriser startte in 1986 aan de Pioniersweg in Dronten.

Steyr 8090 met een Becker twaalf rijïge bietenzaaimachine in april 1986.

De zaaimachine met opgebouwde Gandy granulaatstrooiers.

Bieten zaaien bij akkerbouwbedrijf Wieringa aan de Reigerweg in Zeewolde.


Dezelfde 8090, maar dan met een Hemos maaiarm en klepelbak.

In juli 1986.

Tot de bodem.

Steyr 8150 Turbo met fronttank en Rumptstad schaarinjecteur/grondontsmetter.

Bij akkerbouwbedrijf Rommens aan de Ansjovisweg.

Na het ontsmetten wordt direct groenbemester gezaaid. Dit was augustus 1986.

Bij Gerrit thuis aan de Zeeasterweg in Lelystad. Cultiveren door een Ursus Bison 105-4 met triltandcultivator.

En grond ontsmetten.



Ontsmetten op pootaardappelland bij akkerbouwbedrijf Eding aan de Hanzeweg.



Suikerbieten rooien met een Riecam RBM 230. De eerste zelfrijdende bietenrooier van Agriser.

Dit gebeurde in oktober 1986 bij akkerbouwbedrijf Flipse aan de Reveweg in Dronten.




Maar, er werd ook nog in twee fase gerooid. Hier door chauffeur Jan Keijzer.

Met een International 1246 met Gilles ontbladeraar en rooier.

Gerrit aan het tarwe dorsen met een Clayson M103 van J. Bax voor loonbedrijf Agriser.

Dit gebeurde bij akkerbouwbedrijf Regelink aan de Ketelweg in Dronten.

Een nieuwe generatie Riecam RBM 230 van Agriser in september 1987.

Aan het rooien bij akkerbouwbedrijf Dorenbos aan de Ketelweg in Dronten.



Bieten laden met een zelfrijdende Riecam bietenlader. Ernaat een Same met Miedema kipper van akkerbouwbedrijf Stroo aan de Colijnweg in Dronten.

De IH 1246 rooit vooruit.

Gerrit met zijn neefjes op de Riecam.

Aan het rooien bij Dickman aan het Olsterpad in Dronten.


Een indrukwekkende Ford TW-30, gehuurd van Bert Vijn, met fronttank en Rumptstad ontsmetter.

Hier was Gerrit bezig bij Freek Vos aan de Oudebosweg in Dronten. September 1989.



Rooien bij akkerbouwbedrijf Kempenaar aan de Duikerweg in Zeewolde.

Indrukwekkende Fiat 1500 DT met Breston carrier van Kempenaar.



Nadat de schuur van Agriser tot de grond afbrandde ging het bedrijf verder als AGR Dronten. Hier hun nieuwe Holmer Terra Dos T1 bunkerrooier in september 1997. Gerrit achter het stuur.


Twee rooiers werden er aangeschaft.

Hier werd gerooid bij akkerbouwbedrijf Van Liere aan de Haringweg in Dronten.






Dorsen met een NH Clayson 8070 van AGR in augustus 1998.

REACTIES
Onno Bakker werd op zeker moment Agriser?
Mooi!
Tancu schreef:
Onno Bakker werd op zeker moment Agriser?
Edwin, Onno Bakker is gestopt in 1986. De meeste klanten zijn toen overgegaan naar Agriser. Dit bedrijf werd door Matthijs van Gaalen, Bram Keijzer, Jan Kerremans en Jan Heijboer opgestart. In januari 1997 brandde het bedrijf volledig af. Keijzer en Heijboer zijn toen onder de naam AGR verder gegaan. Uiteindelijk is Bram Keijzer alleen verder gegaan. In 2006 heeft hij het bedrijf aan De Waard verkocht.
Jan heeft in het Boerderijenboek Dronten de volledige geschiedenis van alle bedrijven beschreven.
Jan heeft in het Boerderijenboek Dronten de volledige geschiedenis van alle bedrijven beschreven.
Wat een gave serie! Heerlijk ontsmetten met DD.
Niels je zegt gestopt maar Onno Bakker ging toch fait tenminste dat heb ik altijd gehoord, maar kan ook mis zijn.
Mooie serie weer.
Mooie serie weer.
Ik vond na googlen wat posts op flickr van Jan Rijpma die leaflets van loonbedrijf Bakker had ingescand. Slogan was dat de tarieven 20% lager waren.. Dat hou je niet lang vol in het loonwerk
Prachtige serie vooral die Fiat 1500 met Breston dubbel kip systeem container afzetsysteem en cylinder systeem,ook kun je zien dat ze in het begin hard moesten werken voor hun centen(gehuurde machines en soms zeker voor de polder al wat ouder materiaal)verder valt het mij als Zeeuw op dat ook in deze serie weer vier zeeuwse namen voorkomen Vos,Flipse,Stroo en van Liere nogmaals schitterend.
KeesdeNood schreef:
Niels je zegt gestopt maar Onno Bakker ging toch fait tenminste dat heb ik altijd gehoord, maar kan ook mis zijn.
Mooie serie weer. Geen idee Kees dat maakt toch ook niet uit.
Mooie serie weer. Geen idee Kees dat maakt toch ook niet uit.
Ik heb wel vaker gehoord dat de loonbedrijven in de flevopolder de tarieven kunstmatig hoog hielden. Daarom zijn de bedrijven van het vasteland ook langzaam maar zeker de polder ingekropen.
Ik vind dit prachtige series, maar ik zou juist wat meer verhalen erbij zien zoals je in je eerste reactie schrijft. Daarom ook zijn de series van Kees de Nood zo interessant
.
En ook of ze failliet zijn gegaan of vrijwillig gestopt. Niet voor leedvermaak ofzo maar het is gewoon interessant hoe dingen lopen en hoe in de meeste beroepsgroepen de biggencyclus terugkomt: hoge prijzen, veel mensen die ermee beginnen, prijzen klappen in elkaar, mensen stoppen en opnieuw.
Ik vind dit prachtige series, maar ik zou juist wat meer verhalen erbij zien zoals je in je eerste reactie schrijft. Daarom ook zijn de series van Kees de Nood zo interessant

En ook of ze failliet zijn gegaan of vrijwillig gestopt. Niet voor leedvermaak ofzo maar het is gewoon interessant hoe dingen lopen en hoe in de meeste beroepsgroepen de biggencyclus terugkomt: hoge prijzen, veel mensen die ermee beginnen, prijzen klappen in elkaar, mensen stoppen en opnieuw.
Gerbert, de reden waarom ik de volledige historie niet heb vermeld is dat Jan die volledig in het Boerderijenboek Dronten heeft opgeschreven. Om dat één op één over te nemen vond ik niet netjes.
Netjes Niels!
Helemaal geweldig weer !
Onno Bakker is niet failliet gegaan, nadat hij en zijn vrouw uitelkaar gingen in 1986 had Onno geen zin meer om door te gaan met het loonbedrijf dat zij samen 21 jaar runden.
VOEG EEN REACTIE TOE
U dient ingelogd te zijn om te kunnen reageren. Vul hieronder uw gebruikersnaamen wachtwoord in of registreer u als lid op Agrifoto.